Sot PD në protestë, Ambasada Amerikane paralajmëron qytetarët e saj të qëndrojnë larg

Publikuar tek: politike, më 08:23 17-12-2015 Sot PD në protestë, Ambasada Amerikane paralajmëron qytetarët e saj të qëndrojnë larg

Sot është 17 dhjetor, dita e paralajmëruar për protestën e Partisë Demokratike. Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi dje se protesta do të zhvillohej në dy kampe, brenda Kuvendit me deputetët dhe jashtë me qytetarët.

Por për protestën janë të shqetësuar edhe përfaqësitë diplomatike në Shqipëri për qytetarët e tyre. Përveç Ambasadës Franceze, edhe ajo amerikane u ka bërë një paralajmërim qytetarëve të saj në Tiranë.

Ambasada e SHBA-­ve në Tiranë I ka paralajmëruar ata të qendrojnë larg protestës së PD­-së

Ambasada u ka kërkuar qytetarëve amerikanë të qendrojnë larg pasi protesta mund të përshkallëzohet dhe të ketë dhunë.

“Edhe protestat paqësore mund të kthehen në të dhunshme”, thonë amerikanët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095260143280029
array(1) { ["section"]=> string(90) "sot-pd-ne-proteste-ambasada-amerikane-paralajmeron-qytetaret-e-saj-te-qendrojne-larg-27942" }