Sot protesta për teatrin drejt presidencës, por pamjet me dron zhgënjejnë pritshmëritë

Publikuar tek: barometri, më 07:30 13-07-2018 Sot protesta për teatrin drejt presidencës, por pamjet me dron zhgënjejnë pritshmëritë

Kërkojnë të ruajnë Teatrin Kombëtar, dhe I kërkojnë presidentit Ilir Meta të mos dekretojë ligjin e miratuar në seancën e kaluar parlamentare me 75 vota deputetësh.

 

ndoshta prej organizimit, apo përfshirjes politike dhe mosangazhimit të shoqërisë civile, duket se protesta e alencës për mbrojtjen e Teatrit nuk ka rezultuar shumë e suksesshme mbrëmjen e djeshme. Një foto me dron botuar në rrjetet sociale dhe më pas në media tregon se marshimi i qytetarëve të Tiranës drejt Presidencës, kishte arritur të mblidhte vetëm pak qytetarë.

Kreu i PD Lulzim Basha shpërndau në profilin e vet në facebook protestën live por as kjo nuk ndihmoi në ndërgjegjësimin e qytetarëve. Folësit në protestë i kërkuan presidentit të Republikës të mos dekretojë ligjin për Teatrin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036093950271606
array(1) { ["section"]=> string(92) "sot-protesta-per-teatrin-drejt-presidences-por-pamjet-me-dron-zhgenjejne-pritshmerite-127735" }