Sot raporton Arta Marku në Kuvend, ja pikat 'e nxehta' të seancës plenare

Publikuar tek: aktualitet, më 07:55 20-06-2019 Sot raporton Arta Marku në Kuvend, ja pikat 'e nxehta' të seancës plenare

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Mësohet se sot do të raportojë Kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku për raportin vjetor te organit të akuzës.

 

 

Kjo e fundit ishte parashikuar që do të raportonte seancën e kaluar, por mungoi, ndërsa u justifikua se për shkak të gjendjes shëndetësore nuk mund të ishte në seancë.

Sakaq, një pikë tjetër e rendit të ditës është edhe miratimi i ndryshimeve ligjore në Kodin Penal, ku përfshihet edhe 'krimi zgjedhor'.

Ditën e djeshme Komisioni i Ligjeve i miratoi këto ndryshime, ku mes të tjerash u bë me dije se kush pengon zgjedhjet do t'i ndalohet 5-10 vjet lëvizja jashtë vendit.

Po ashtu sot do të ketë interpelancë me ministren e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku kërkuar nga deputeti, Artur Roshi.

Rendi i ditës:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070149898529053
array(1) { ["section"]=> string(77) "sot-raporton-arta-marku-ne-kuvend-ja-pikat-e-nxehta-te-seances-plenare-168948" }