Sot u arrestua infermierja që i vodhi 800 mijë lekë pacientit, Manastirliu në mbështetje të kolegëve: Kristina, prej 27 vitesh në shërbim të pacientëve

Publikuar tek: aktualitet, më 18:05 26-01-2021 Sot u arrestua infermierja që i vodhi 800 mijë lekë pacientit, Manastirliu në mbështetje të kolegëve: Kristina, prej 27 vitesh në shërbim të pacientëve Kristina Marku

Sot u arrestua infermierja e QSUT Roniada Hysa, pasi i vodhi një ish-pacienti me Covid, 200 mijë lekë nga portofoli dhe 600 mijë lekë nga karta e bankës.

Ndërkohë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjete sociale foton e kryeinfermieres së shërbimit të reanimacionit, Kristina Marku.

Prej 27 vitesh ajo ka qenë në shërbim të fëmijëve pacientë, teksa cilësohet si shembull profesionalizmi, sakrifice dhe dashurie, në institucionin ku shërben.

Screenshot_9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosja në Vlorë e Marion Mitros, policia shoqëron 8 persona që kanë qenë në vendngjarje
Lumi Mat 'thyen' në mes Urën e Zogut, njëra prej këmbëve humb 30 centrimetra nën ujë »
Article Logic
Execution time: 0.012156009674072
array(1) { ["section"]=> string(155) "sot-u-arrestua-infermierja-qe-i-vodhi-800-mije-leke-pacientit-manastirliu-ne-mbeshtetje-te-kolegeve-kristina-prej-27-vitesh-ne-sherbim-te-pacienteve-236495" }