SpaceX tregon si ka në plan të dërgojë njerëz në planetin Mars (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:54 27-09-2016 SpaceX tregon si ka në plan të dërgojë njerëz në planetin Mars (Video) 39A Apollo Launch Pad

Youtube

SpaceX ka disa vite që planifikon të realizojë një Sistem Transporti Ndërplanetar, por tashmë duket se planet janë të qarta.

Kompania e miliarderit Elon Musk ka shfaqur me anë të një video të animuar se si ky sistem do të duket dhe si do të arrijë të dërgojë njerëzit në planetin Mars.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029133081436157
array(1) { ["section"]=> string(74) "spacex-tregon-si-ka-ne-plan-te-dergoje-njerez-ne-planetin-mars-video-54320" }