Spahiu prezanton “Shqipëria s’po ndryshon” dhe citon: “Brisidat”, femrat që këta i kontrollojnë fizikisht...

Publikuar tek: politike, më 10:51 27-03-2016 Spahiu prezanton “Shqipëria s’po ndryshon” dhe citon: “Brisidat”, femrat që këta i kontrollojnë fizikisht...

Spahiu prezanton “Shqipëria s’po ndryshon” dhe citon: “Brisidat”,femrat që këta i kontrollojnë fizikisht... Kreu i Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu ka prezantuar platformën “Shqipëria s’po ndryshon”.

Platforma u prezantua para 1000 përfaqësuesve të AK. Gjatë prezantimit të tij Spahiu foli me nota të ashpra kundër qeverisë. Spahiu citoi “Brisidat“teksa foli për “femrat që pushtetarët i kontrollojnë fizikisht dhe buxhetisht”.

“Ne jemi për një shtet të së drejtës, ata janë për burrokraci, ky është dallimi. Ne shqiptarët nuk mund të largohemi nga shqiptarët, Shqipëria s’po ndryshon, jo nga ne por nga ata”, tha kreu i AK ndërsa në mbyllje citoi disa vargje të rilindjes:

“E Pra ti o Perëndi pse na le në dorë të Djallit
Që na shtypi e na përtypi, nëpër nofulla t’shakallit
Edhe ti ri, ri e bënë sehir, bënë sikur asgjë nuk di!
Eeee … pra edhe ne jemi Kundra, duam një tjetër Perëndi!

Duam një Zotqë t’na kap,
t’na kap e t’na tundë
T’na tundë e t’na Shkundë,
Vëlla vrasjes t'i japimk fund". 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090949535369873
array(1) { ["section"]=> string(105) "spahiu-prezanton-shqiperia-s-po-ndryshon-dhe-citon-brisidat-femrat-qe-keta-i-kontrollojne-fizikisht-36119" }