Spahiu: Rama po t’i gjente vaksinat do i merrte edhe mijëra euro me paratë e oligarkëve, por s’i gjen dot, kështu që s’ka faj

Publikuar tek: aktualitet, më 22:59 22-02-2021 Spahiu: Rama po t’i gjente vaksinat do i merrte edhe mijëra euro me paratë e oligarkëve, por s’i gjen dot, kështu që s’ka faj Kreshnik Spahiu

Juristi i njohur Kreshnik Spahiu, ka analizuar situatën aktuale të pandemisë së koronavirusit në vend.

Lidhur me procesin e vaksinimit, Spahiu tha se Rama nuk ka faj, pasi duke qenë se është kohë fushate, nëse do mund t’i gjente vaksinat, do i kishte marrë edhe sikur t’i kushtonin mijëra euro, me paratë e oligarkëve.

Spahiu tha se Rama nuk ka faj që ne nuk kemi shumë vaksina, por duhen masa të reja dhe të zbatohen nga qytetarët.  

Spahiu: Rama nuk ka faj për mungesën e vaksinave, sepse s’i siguron dot. Nëse do mund t’i siguronte ai do t’i blinte me lekët e oligarkëve, qindra mijëra lekë do t’i blinte, por nuk i siguron dot. Ndaj them nuk ka faj në këtë. Puna është si të gjejmë disa masa efektive dhe t’i zbatojmë. A është ulja në orën 20:00 efektive? Jo nuk është sepse deri në orën 20:00 ne jemi si në Stamboll, si në Shangai, ku restorantet janë plot dhe njerëzit shtyhen me bërryl. Kështu që mos i vini fajin Ramës.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Andi Bushati: Unë jam për mbyllje totale. Kryemadhin që thoshte mos mbani maskë, ta fusnin në burg!
COVID i mori jetën 32 vjeçares shtatzënë, Eugena Tomini tregon gjendjen shëndetësore të foshnjes »
Article Logic
Execution time: 0.013557910919189
array(1) { ["section"]=> string(129) "spahiu-rama-po-t-i-gjente-vaksinat-do-i-merrte-edhe-mijera-euro-me-parate-e-oligarkeve-por-s-i-gjen-dot-keshtu-qe-s-ka-faj-239845" }