Spaho i përgjigjet Ballës: Oligarkët kanë ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione

Publikuar tek: politike, më 16:50 01-10-2020 Spaho i përgjigjet Ballës: Oligarkët kanë ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmon Spaho i është përgjigjur Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste Taulant Balla i cili shprehej se oligarkët kanë paguar 3 herë më shumë taksa sesa në qeverinë e PD-së.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Spaho shprehet se në 7 vite oligarkët kanë marrë dhe kanë ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione.

“Në 7 vite oligarkët kanë marrë dhe ndarë me Ramën dhe ministrat e tij 3 miliardë euro koncesione. Ky është fakt që nuk ka video dhe film 3D, që e mbulon dot. Sikundër e dinë po aq mirë të gjithë shqiptarët, se kullat që mbijnë çdo ditë në Tiranë, nuk pastrojnë vetëm paratë e drogës, por dhe milionat e vjedhura nga xhepat e shqiptarëve me koncensionet dhe PPP-të e Rilindjes dhe oligarkëve,” shkruan Spaho.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012167930603027
array(1) { ["section"]=> string(109) "spaho-i-pergjigjet-balles-oligarket-kane-ndare-me-ramen-dhe-ministrat-e-tij-3-miliarde-euro-koncesione-222351" }