Spanja dhe Gjermania raportojnë nga 4 viktima si pasojë e Covid-19, Franca më shumë (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 22:06 30-05-2020 Spanja dhe Gjermania raportojnë nga 4 viktima si pasojë e Covid-19, Franca më shumë (SHIFRAT)

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve nga koronavirusi në disa shtete të Europës.

Spanja dhe Gjermania, në 24 orët e fundit ka shënuar nga 4 viktima, duke e çuar numrin total të jetëve të humbura në 27.125 (Spanjë) dhe 8598 (Gjermani). Ndërkohë Franca ka regjistruar 57 viktima në 24 orët e fundit, duke e çuar në 28.771 numrin e përgjithshëm të të vdekurve.

Përsa i përket të infektuarve, Spanja ka 286.308, Franca ka 188.625 ndërsa Gjermania ka 183.149. Bëjmë me dije se në të gjithë botën janë prekur më shumë se 6.1 milionë persona nga covid-19, mbi 2.7 milionë të shëruar dhe plot 370 mijë viktima.

10.JPG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092480182647705
array(1) { ["section"]=> string(97) "spanja-dhe-gjermania-raportojne-nga-4-viktima-si-pasoje-e-covid-19-franca-me-shume-shifrat-208458" }