Spanja eleminohet me penallti, Rusia në çerekfinale

Publikuar tek: sport, më 17:47 01-07-2018 Spanja eleminohet me penallti, Rusia në çerekfinale

Rusia, organizatroja e Kupës së Botës ka eleminuar Spanjën duke kaluar në çerekfinale.

Koha e rregullt është mbyllur me rezultatin 1-1 duke bërë që ndeshja të shkojë në shtesë.

Por edhe gjatë 30 minutave shtesë nuk është shënuar asnjë gol, ndërsa Rusia dhe Spanja janë përballur me penalltitë.

11 metërshat:

Spanja

⚽ Iniesta

⚽ Piqué

❌ Koke

⚽ Ramos

❌ Aspas

RUSIA

⚽ Smolov

⚽ Ignashevich

⚽ Golovin

⚽ Cheryshev

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037024021148682
array(1) { ["section"]=> string(57) "spanja-eleminohet-me-penallti-rusia-ne-cerekfinale-126393" }