Spanja publikon listën për ndeshjet kundër Italisë dhe Shqipërisë, rikthehet Iniesta

Publikuar tek: sport, më 17:45 30-09-2016 Spanja publikon listën për ndeshjet kundër Italisë dhe Shqipërisë, rikthehet Iniesta

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet ndaj Italisë dhe Shqipërisë.

Ai ka ftuar t’i bashkohen organikës së tij të gjithë yjet spanjollë, përfshirë mesfushorin e Barcelonës, Andres Iniesta. Kujtojmë që Spanja do të luajë kundër Shqipërisë në datën 9 tetor në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër.

Lista e futbollistëve të ftuar:

Portier: David de Gea, Pepe Reina, Sergio Rico.

Mbrojtës: Jordi Alba, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Sergi Roberto, Nacho, Javi Martínez.

Mesfushorë: Sergio Busquets, David Silva, Thiago Alcántara, Saúl Ñíguez, Koke, Isco, Iniesta.

Sulmues: Álvaro Morata, Lucas Vázquez, Nolito, Callejón, Diego Costa, Vitolo.

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020448923110962
array(1) { ["section"]=> string(89) "spanja-publikon-listen-per-ndeshjet-kunder-italise-dhe-shqiperise-rikthehet-iniesta-54667" }