Spanja sheh 'dritë në fund të tunelit', regjistron shifrën më të vogël të viktimave gjatë 24 orëve në dy javët e fundit, ulet edhe numri i infektimeve të reja

Publikuar tek: bota, më 14:01 10-04-2020 Spanja sheh 'dritë në fund të tunelit', regjistron shifrën më të vogël të viktimave gjatë 24 orëve në dy javët e fundit, ulet edhe numri i infektimeve të reja Foto ilustruese

Spanja ka regjistruar numrin më të vogël të viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve, duke e krahasuar me dy javët e fundit.

605 të vdekur u regjistruan në Spanjë, duke e çuar në 15.843 numrin e viktimave nga koronavirusi në këtë shtet.

Ndërkohë është ulur edhe numri i infektimeve të reja, pasi 4576 persona të prekur janë raportuar në 24 orët e fundit, duke e çuar në më shumë se 157.000 numri e të infektuarve.

Ministria e Shëndetësisë spanjolle ka raportuar edhe më shumë se 55 mijë të shëruar.

Ndërkohë në Spanjë është miratuar propozimi që të zgjatet afati i gjendjes së jashtëzakonshme, pasi Spanja është vendi i dytë më i prekur në të gjithë botën.

Spanjollët po vendosen për të paktën dy javë të tjera të një bllokimi të rreptë që vetëm u lejon atyre të shkojnë jashtë për të blerë produkte nga supermarkete dhe farmaci.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090031623840332
array(1) { ["section"]=> string(162) "spanja-sheh-drite-ne-fund-te-tunelit-regjistron-shifrene-me-te-vogel-te-viktimave-gjate-24-oreve-ne-dy-javet-e-fundit-ulet-edhe-numri-i-infektimeve-te-reja-202110" }