Spanja shënon rritje të 'frikshme' të rasteve të reja me koronavirus

Publikuar tek: bota, më 20:46 31-07-2020 Spanja shënon rritje të 'frikshme' të rasteve të reja me koronavirus Ilustruese

Pak pas fillimit të pandemisë, Spanja u kthye shumë shpejt në një nga shtetet më të prekura nga Covid-19. Maksimumi arrinte deri në 900 viktima në 24 orë.

 

Vendi iberik shënoi ulje, por kurba po pëson sërish rritje të rasteve me koronavirus. Spanja ka regjistruar për sot shifrën më të lartë të rasteve të reja në 24 orë, që kur vendi hoqi bllokimin.

Vendi shënoi 1229 raste të reja, dita  e dytë radhazi me një numër të lartë infeksionesh.

Numri më i madh i infeksioneve është regjistruar kryesisht në rajonet verilindore të Katalonjës dhe Aragonit, megjithatë të sëmurë ka pasur edhe në brigjet jugore të vendit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064539909362793
array(1) { ["section"]=> string(73) "spanja-shenon-rritje-te-frikshme-te-rasteve-te-reja-me-koronavirus-215670" }