Spanjë, 19 të arrestuar në rrjetin e drogës ku humbi jetën majori Feka

Publikuar tek: bota, më 09:56 15-03-2015

Roja Civile në Spanjë ka arrestuar 19 persona të cilët ishin të përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës ku humbi jetën majori shqiptar Sokol Feka dhe një 32 vjeçar nga Spanja.

Kreu i këtij grupi ishte 42-vjeçari Jose Maria RM, i cili ra në prangat e policisë spanjolle gjatë aksionit. Roja Civile sekuestroi 14 makina, 28 mijë euro dhe sasi të konsiderueshme droge. Sipas policisë spanjolle, përveç majorit Feka nuk rezultoi të kishte të tjerë shqiptarë të përfshirë në këtë trafik.

Sokol Feka humbi jetën në 28 janar pasi helikopteri i tij u rrëzua në momentin që ishte duke transportuar hashash dhe po ndiqej nga një tjetër helikopter i Rojes Civile spanjolle.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012264966964722
array(1) { ["section"]=> string(74) "spanje-19-te-arrestuar-ne-rrjetin-e-droges-ku-humbi-jeten-majori-feka-5926" }