Spanjë/ Rrëzohet avioni ushtarak, 10 persona humbin jetën

Publikuar tek: bota, më 20:04 26-01-2015 Spanjë/ Rrëzohet avioni ushtarak, 10 persona humbin jetën

Dhjetë persona ka humbur jetën si pasojë e rrezimit të një avioni ushtarak në Spanjë. Lajmi është konfirmuar nga vetë ministria e Mbrojtjes së këtij vendi.

Sipas burimeve ushtarake, raportohet se avioni i llojit F-16 është përplasur mbi avionët e tjerë që ndodheshin në bazën ajrore “Los Llanos” në Spanjën qendrore.

Mediat vendase raportojnë se një prej pilotëve ka bërë një manovër të gabuar gjatë fluturimit, veprim që ka sjellur më pas rrëzimin e tij.

Dy pilotët e avionit kanë mbetur të vdekur ndërsa 13 persona janë plagosur, gjashtë prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01313591003418
array(1) { ["section"]=> string(60) "spanje-rrezohet-avioni-ushtarak-10-persona-humbin-jeten-1559" }