Spanjë, stuhi e fuqishme rrufesh, nata bëhet ditë, video amatore po bën xhiron e rrjeteve sociale

Publikuar tek: bota, më 12:20 14-09-2019 Spanjë, stuhi e fuqishme rrufesh, nata bëhet ditë, video amatore po bën xhiron e rrjeteve sociale Rrufetë ndriçojnë qiellin në Spanjë

Është natë, por gjithçka duket si ditë.

Në një video të publikuar nga një telekamer jo profesioniste dërguar në agjencinë ‘Reuters’, duket se rrufetë në qiellin e Spanjës dhe stuhitë e forta kanë bërë që qielli të ndricojë si të ishte ditë.

Video-ja prej disa sekondash tashmë po bën xhiron e rrjeteve sociale. Një stuhi elekrike ka rënë mbrëmjen e djeshme në Mircia në Spanjën Orientale. Imazhet tregojnë fuqinë e rrufeve që gjatë natës kanë ndriçuar si të ishte ditë.

Koha e keqe ka përfshirë këtë pjesë të vendit duke goditur edhe Alicanten, Valencian dhe një pjesë të Andaluzisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009152889251709
array(1) { ["section"]=> string(101) "spanje-stuhi-e-fuqishme-rrufesh-nata-behet-dite-video-amatore-po-ben-xhiron-e-rrjeteve-sociale-178411" }