Spartak Ngjela bën humor të zi me ministrin e LSI-së

Publikuar tek: politike, më 09:29 03-01-2016 Spartak Ngjela bën humor të zi me ministrin e LSI-së

Avokati Spartak Ngjela në këtë fillim viti të ri, poston një status të cilin e cilëson si “humorin e datës 31 dhjetor”.

“Humorin” e tij, Ngjela e mban me një “ministër” të LSI.

“Darkën e 31 dhjetorit, një ministër i Metës ndante pako dhe para për të varfërit në një lokal të vjetër në periferi të Tiranës. " I keni nga unë dhe kryetari Meta"; drejtohej ndaj secilit ministri, kur i jepte pakon dhe 5000 lekë. Befas ministri pa aty kryeinxhinjerin e tij të dikurshëm që po merrte pakon. "Si mbete kështu, o Lilo?"- i tha ministri kryeinxhinjerit . Liloja ngriti pak kokën, dhe hidhur iu pergjigj: "Jam unë i varfër që ti dhe Kryetari yt jeni të pasur, o ministri ynë!" Në sallë ra heshtje, kurse ministri ynë qeshi”, përmbyll avokati.

ngje.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076000690460205
array(1) { ["section"]=> string(58) "spartak-ngjela-ben-humor-te-zi-me-ministrin-e-lsi-se-29046" }