Spartak Ngjela ndjek dhe komenton mbledhjen e Këshillit Bashkiak: Humor i shkëlqyer, mirë ua bëri Veliaj

Publikuar tek: politike, më 16:01 30-12-2015 Spartak Ngjela ndjek dhe komenton mbledhjen e Këshillit Bashkiak: Humor i shkëlqyer, mirë ua bëri Veliaj Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ndjek dhe komenton mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës që degjeneroi në fyerje mes kryebashkiakut Erion veliaj dhe këshilltarëve të djathtë. Për Ngjelën, “ky ishte një humor i shkëlqyer fundviti” ndërsa është i mendimit se Veliaj e ka kuptuar “injorancën e demokratëve dhe ua bëri mirë”.

"Dëgjova mbledhjen e Këshillit të Bashkisë të Tiranës. Ishte një humor i shkëlqyer për këtë fund viti. Injorantët e Partisë Demokratike folën budallallëqe. Njëlloj si kryetari i PD, që dëgjova se do arrestonte ministrat. Humor të çmendurish. Janë çmendur nga frika e Reformës në Drejtësi . Ata të Këshillit të Bashkisë ishin më karagjozë. Veliaj u tall me injorancën e tyre, dhe mirë ua bëri. Kam qeshur. Ishte një lojëvënie e budallenjve. Kështu duhen trajtuar budallenjte: duhen tallur...se, po t'i marrësh seriozisht, bie në nivelin e tyre. Veliaj e paska kuptuar shumë shpejt që injorantët që mendojnë se dine gjithça, duhen vënë në lojë me humor për injorancën e tyre. Po qesh ende me humorin e Këshillit të Tiranës”, komenton Ngjela.

LEXO EDHE:Veliaj shpërthen në mbledhje, i thotë këshilltarit demokrat: S’të pjerdh fare. Olli: Ti je idiot

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099301338195801
array(1) { ["section"]=> string(108) "spartak-ngjela-ndjek-dhe-komenton-mbledhjen-e-keshillit-bashkiak-humor-i-shkelqyer-mire-ua-beri-veliaj-28873" }