Speca ‘të mbushur’ me marijuanë, autobusi nga Kosova kapet ‘mat’ në Hungari (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:57 20-10-2020 Speca ‘të mbushur’ me marijuanë, autobusi nga Kosova kapet ‘mat’ në Hungari (VIDEO) Speca me drogë

Gjatë një inspektimi në autobusin e linjës Kosovë-Hungari është gjetur një sasi prej 23 kilogramë marijuanë. 

Por ajo që ka befasuar policinë doganore ka qënë vendi ku ishte fshehur malli. Sipas një video të shpërndarë në “Facebook” shihet se lënda narkotike gjendjen e fshehur në disa thasë në të cilën gjendeshin produkte bujqësore, speca.

Në bordin e autobusit ku u gjet marijuana ishin 24 pasagjerë dhe 2 shoferë, por ende nuk është zbuluar se kujt i përkiste lënda narkotike. Ndalimi u bë në qytetin hungarez të Roszke dhe besohej se do të shitej në treg për një shifër prej 58 milionë forint (monedha hungareze) , rreth 2 milionë dollarë amerikan.  Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E vendosën Rama dhe Dendias, por ‘Deti’ mund të mos shkojë në Hagë, profesori: Vendimin nuk e merr kryeministri, do t’i duhet ta marrë autorizimin nga Presidenti
Akuzat e Greqisë që Çamët bashkëpunuan me gjermanët, flet Shpëtim Idrizi: Ka pasur vetëm një rast… »
Article Logic
Execution time: 0.010379791259766
array(1) { ["section"]=> string(83) "speca-te-mbushur-me-marijuane-autobusi-nga-kosova-kapet-mat-ne-hungari-video-224505" }