Spërkati me bojë Ralf Gjonin, Lleshaj zbulon çfarë ndodhi me të riun

Publikuar tek: aktualitet, më 14:55 16-05-2019 Spërkati me bojë Ralf Gjonin, Lleshaj zbulon çfarë ndodhi me të riun

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj bëri më dije se është arrestuar personi që spërkati me bojë deputetin Ralf Gjoni.

'Policia arriti të kapë një nga sulmuesit e një prej deputetëvë, ku në rrugën për të bërë betimin u sulmua me bojë, në një qasje të papranueshme dhe të gjitha bëhen në emër të demokracisë', u shpreh ministri.

Kujtojmë që Ralf Gjoni u spërkat me bojë poshtë banesës së tij ditën kur do të betohej në parlament. Ky i fundit e u quajti këtë një veprim iniciuar politikisht.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013483762741089
array(1) { ["section"]=> string(74) "sperkati-me-boje-ralf-gjonin-lleshaj-zbulon-cfare-ndodhi-me-te-riun-164570" }