Spezia eliminon Romën, të njëjtin fat pëson edhe Fiorentina

Publikuar tek: sport, më 23:29 16-12-2015 Spezia eliminon Romën, të njëjtin fat pëson edhe Fiorentina

Spezia, ekip modest i Serise B, eshte kualifikuar te merkuren per ne çerekfinalet e Kupes se Italise, pasi eliminoi AS Roma, e 5-ta ne Serine A, 0-0 dhe 4-2 me 11-metersha.

Ekipi i drejtuar nga Rudi Garcia nuk ka fituar qe nga 8 nentori dhe ka veçse nje fitore ne derbin ndaj Lazio (2-0). Trajneri i Romez ndodhet ne nje pozite teper te veshtire pas rezultateve te dobeta te romanisteve, transmeton Ata.

Ndërkohë, edhe skuadra e Carpit ka bërë befasinë e radhës, pasi ka eliminuar Fiorentinën nga Kupa e Italisë, duke e mposhtur në stadiumin e saj. Carpi fitoi me rezultatin 1-0, me golin e shënuar nga Gaudio në minutën e 76-të.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033291816711426
array(1) { ["section"]=> string(64) "spezia-eliminon-romen-te-njejtin-fat-peson-edhe-fiorentina-27939" }