‘Spineri’, lodra e përdorur masivisht ka këtë efekt negativ tek fëmijët

Publikuar tek: bota, më 14:03 19-05-2017 ‘Spineri’, lodra e përdorur masivisht ka këtë efekt negativ tek fëmijët

Një pajisje e quajtur ‘spiner’ është bërë hit nëpër botë.  Fëmijët dhe adoleshentët përdorin masivisht këtë objekt.

Me  17 maj, ‘spiner’ ishte në mesin e 10 gjërave më të shitura në Amazon nëpër botë.

Fëmijët dhe prindërit po e blejnë këtë pajisje për të luajtur me të, por disa mësues e kanë ndaluar atë nëpër shkolla pasi harxhon shumë nga koha e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Makina shtyp turmën në mes të Nju Jorkut, ka viktima dhe shumë të plagosur (Pamjet Live)
Epidemia e Kolerës, OBSH jep shifra alarmante dhe paralajmëron për përhapje të mëtejshme »
Article Logic
Execution time: 0.010946035385132
array(1) { ["section"]=> string(74) "spineri-lodra-e-perdorur-masivisht-ka-kete-efekt-negativ-tek-femijet-79220" }