Spiropali 'ndryshon mendje' për PD-në: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Meta

Publikuar tek: politike, më 21:06 23-10-2020 Spiropali 'ndryshon mendje' për PD-në: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Meta Elisa Spiropali

Ministrja Elisa Spiropali e ftuar në emisionin "Java në RTSH' është shprehur se Partia Demokratike po i kthene normalitetit, duke vlerësuar PD-në si një parti që po përpiqet që të prezantojë një ofertë.

Ndërkohë ajo nuk i ka kursyer thumbimet për poresidentin Meta dhe ish-kryeministrin Berisha, pasi thotë se Lulzim Basha duhet shpëtuar nga këta dy persona.

“Takohet rrugëve dhe cepave me elementë për të marrë vota. Edhe ambasadorja u deklarua se do preferonte që Meta ti kthehej postit të tij. Lulzim Basha dhe PD janë kthyer në një lloj normaliteti në funksionimin e tyre. Kanë përpjekje për të prezantuar ofertë. Ne e themi që Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta", tha Spiropali.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Haradinaj i vendos ultimatum LDK-së, nëse nuk bëhet president vendi shkon në zgjedhje të parakohshme
PD e vendosi në 'listën e pritjes', reagon për herë të parë Salianji: Në zgjedhjet e fundit isha më i vlerësuari, as kam përfituar e as jam konsumuar, ndaj... »
Article Logic
Execution time: 0.01078200340271
array(1) { ["section"]=> string(121) "spiropali-ndryshon-mendje-per-pd-ne-i-jane-kthyer-normalitetit-basha-i-shkrete-duhet-shpetuar-nga-berisha-dhe-meta-224924" }