Spiropali: PD po na shtanzhon, ka 4 muaj që e mban në sirtar përgjimin

Publikuar tek: barometri, më 08:47 25-05-2018 Spiropali: PD po na shtanzhon, ka 4 muaj që e mban në sirtar përgjimin

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali e quan shantazh nga një grup i strukturuar kriminal publikimin e përgjimit nga Partia demokratike në këtë kohë, edhe pse për katër muaj e kanë mbajtur “në sirtar”.

Ndërsa deputeti Dashamir Shehi insistoi se kjo është një ngjarje e rëndë që duhet sjellë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Debati në emisionin Opinion:

Spiropali: Kanë katër muaj që e mbajnë në sirtaret e tyre. Ky është një shantazh nga grup i strukturuar kriminal. Nuk e denoncojnë, nuk e kanë çuar në Prokurori. Këta kanë dy vjet minimalisht që kanë ndërtuar një strategji të tërë për të shkatërruar reputacionin e vendit. Këta kanë katër muaj që e mbajnë. Çfarë shteti jemi ne, shtet që lejojmë që ministri i Brendshëm të shantazhohet. Reforma në Drejtësi ka filluar të japër efektet e saj.

Salianji: Ne jemi shtet që për herë të dytë ministri i Brendshëm kapet me lidhje me krimin.

Shehi: Është një nag çështjet më të rënda që ka kaluar Shqipëria. Sepse është ministër i Brendshëm, ka qenë te reforma në drejtësi dhe po bën vettingun e policisë. Si do ti thotë ky policëe. Dhe policët thonë ç’kemi bërë ne, ky është shumë më keq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026812076568604
array(1) { ["section"]=> string(75) "spiropali-pd-po-na-shtanzhon-ka-4-muaj-qe-e-mban-ne-sirtar-pergjimin-122021" }