Spiropali ‘shpërthen’ ndaj Petrit Vasilit e Luan Ramës: Janë zvarranikë që helmojnë shpirtin me ligësira, por vesi del me shpirtin (Video)

Publikuar tek: politike, më 19:50 31-03-2020 Spiropali ‘shpërthen’ ndaj Petrit Vasilit e Luan Ramës: Janë zvarranikë që helmojnë shpirtin me ligësira, por vesi del me shpirtin (Video) Elisa Spiropali

Ministrja Elisa Spiropali sulmon ashpër zërat opozitarë kritikë ndaj veprimit të qeverisë për të dërguar në Itali 30 mjekë e infermierë.

Spiropali thotë se ata quhen “Luana e Petrita”, por janë “zvarranikë që me ligësira helmojnë shpirtin dhe mendjen e njerëzve”.

Spiropali kritikon Luan Ramën dhe disa opozitarë të tjerë që reaguan pas lajmit në disa media pranë PD-së se një prej infermierëve që shkoi në Itali është me profesion pompist.

“Është e pamundur heshtja kur tejkalohen edhe kufijtë e njerëzores me ligësira që helmojnë shpirtin. Por vesi del me shpirtin dhe disa specie të hatashme të faunës opozitare as sot nuk e qepenosin dot zgavrën e gabuar që kanë në vend të gojës.

Unë e di që janë shumë të mërzitur me mallëngjimit që përfshiu Italinë. Me përjashtim të disa zvaranikëve që krejt gabimitsht quhen luana e petrita”, thotë përmes një video-selfie Spiropali.

VIDEO:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088150501251221
array(1) { ["section"]=> string(139) "spiropali-shperthen-ndaj-petrit-vasilit-e-luan-rames-jane-zvarranike-qe-helmojne-shpirtin-me-ligesira-por-vesi-del-me-shpirtin-video-200829" }