“Spitali Amerikan” marrëveshje me “Fundjavë Ndryshe”: Shërbime shëndetësore falas për familjet në nevojë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:50 17-10-2017 “Spitali Amerikan” marrëveshje me “Fundjavë Ndryshe”: Shërbime shëndetësore falas për familjet në nevojë

Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ka nënshkruar sot një marrëveshje bashkëpunimi me Spitalin Amerikan.

Në thelb të marrëveshjes është ofrimi i shërbimeve shëndetësore falas ndaj familjeve në nevojë, të identifikuara dhe referuar nga “Fundjavë Ndryshe”.

Marrëveshja u nënshkrua mes drejtorit të fondacionit Arbër Hajdari dhe administratorit të Spitalit Amerikan, Klodian Allajbeu.

“Fundjavë Ndryshe” nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Spitalin Amerikan, me anë të së cilës Spitali do të ofrojë shërbime shëndetësore papagesë ndaj familjeve në nevojë të identifikuara dhe referuara nga Fundjavë Ndryshe. Administratori i Spitalit Amerikan, Dr. Klodian Allajbeu dhe Arbër Hajdari, Ceo i Fondacionit firmosin bashkëpunimin që ka si qëllim të aktivitetit të saj zbatimin e programeve humanitare dhe të bamirësisë.

spt.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet një burrë e një grua në kërkim ndërkombëtar për prostitucion e trafiqe (EMRAT)
E bujshme, gazetari ‘zbulon’ aksionin e RENEA për arrestimin e...: Filloi! Më mirë dorëzojeni vetë... »
Article Logic
Execution time: 0.012779951095581
array(1) { ["section"]=> string(105) "spitali-amerikan-marreveshje-me-fundjave-ndryshe-sherbime-shendetesore-falas-per-familjet-ne-nevoje-96219" }