Spitali i Elbasanit nuk gjen qetësi, tjetër infermier i prekur me koronavirus

Publikuar tek: aktualitet, më 21:19 20-07-2020 Spitali i Elbasanit nuk gjen qetësi, tjetër infermier i prekur me koronavirus Spitali Rajonal Elbasan

Një infermier ka rezultuar pozitiv me koronavirus në spitalin e Elbasanit.

Mesa duket ky spital nuk po gjen qetësi, pasi është rasti i pestë ndër bluzat e bardha që preket me Covid-19.

Gazetari Aldo Kozarja raporton për Abc se infermieri është infektuar pasi kishte kryer terapinë e një 73-vjeçare të prekur me këtë virus. Infermieri 40-vjeçar mësohet se i përket repartit të kirurgjisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan janë regjistruar 3 raste të reja me covid-19, ndërsa në total janë 48.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryetar i PS-së në Sarandë Ardian Kola, jep dorëheqjen nga drejtimi i Kadastrës (Arsyeja)
Atentati në Elbasan, çfarë zbuluan kamerat e sigurisë dhe si e vrau 39-vjeçarin një person i maskuar (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013278961181641
array(1) { ["section"]=> string(83) "spitali-i-elbasanit-nuk-gjen-qetesi-tjeter-infermier-i-prekur-me-koronavirus-214428" }