Sporti në zi, Covid-19 i merr jetën basketbollistit të njohur shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 30-11-2020 Sporti në zi, Covid-19 i merr jetën basketbollistit të njohur shqiptar

Petraq Gjogu, demokrat i orëve të para dhe basketbollist i njohur shqiptar nuk jeton më. Ai është ndarë nga jeta sot, në moshën 72 vjeçare.

Mësohet se Gjogu ishte prekur nga Covid-19 dhe prej dy javësh ishte shtruar në spital, nga ku njoftohet se ai nuk e ka fituar dot betejën për jetën. Lajmin e trishtë e ka dhënë kreu i PD në Berat Gazment Azizi.

“Covidi mori edhe një tjetër nga miqtë tanë më të mirë.

Petraq Gjogu,demokrat i orëve të para,një bashkëshort dhe baba i shkëlqyer, një shok dhe mik shumë i mirë, një ish- sportist që ka lënë gjurmë, dhe ka bërë histori në sportin beratas,një qytetar shëmbullor do ti mungojë sot e përgjithmonë qytetit, dhe qytetarëve berats.

Ngushëllimet më të përzemërta familjes dhe të afërmve. Lamtumirë Petraq! Pusho i qetë dhe qofsh i parajsës!”, shkruan Azizi.

Ne foto: Petraq Gjogu
Screenshot_4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Ersekë-Korçë, plagoset 45 vjeçari, dërgohet me urgjencë në spital
Aksident me vdekje në Golem, furgoni përplaset me motorin »
Article Logic
Execution time: 0.010906934738159
array(1) { ["section"]=> string(76) "sporti-ne-zi-covid-19-i-merr-jeten-basketbollistit-te-njohur-shqiptar-229652" }