Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë legjenda e Skënderbeut

Publikuar tek: sport, më 09:42 07-02-2021 Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë legjenda e Skënderbeut

Sporti shqiptar në zi, është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme legjenda e Skënderbeut, Milutin Kërçiç në moshën 63 vjeçare.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk arriti ta fitonte dot këtë betejë.

Kërçic ka qenë pjesë e Skënderbeut në vitet 70-80, ndërsa në sezonin 2011 ishte pjesë e klubit në rolin zv.trajnerit në krah të Shpëtim Duros. Një humbje e madhe për futbollin shqiptar, por edhe për atë korçar. Stafi I Newsbomb.al i shpreh ngushëllimet familjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SUPERLIGA/ Vllaznia i falet baltës dhe ruan diferencën me Partizanin, Tirana dhe Shehi i falen Seferit, luftë e fortë për Europën dhe mbijetesën
»
Article Logic
Execution time: 0.012296915054321
array(1) { ["section"]=> string(64) "sporti-shqiptar-ne-zi-nderron-jete-legjenda-e-skenderbeut-237892" }