Sqarimi i CNN: Çfarë ndodh nëse sot vritet Trump, Pence dhe Ryan? Një person mbahet i fshehtë për t’u bërë president i SHBA

Publikuar tek: bota, më 16:26 20-01-2017 Sqarimi i CNN: Çfarë ndodh nëse sot vritet Trump, Pence dhe Ryan? Një person mbahet i fshehtë për t’u bërë president i SHBA

Çfarë ndodh nëse Donald Trump dhe zëvendësi i tij, Mike Pence, vriten ditën e inaugurimit. Këtë pyetje e sqaron rrjeti CNN në një material të publikuar dje që merr parasysh më të keqen.

Radha i vjen Paul Ryan, kreu i Kongresit, mandej kreut të Senatit, të gjithë të pranishëm në ceremoni.

Po sikur të gjithë të vriten? Protokolli i transferimit të pushtetit parashikon që përzgjedhja të fillojë nga një prej sekretarëve. Mirëpo sekretari i Shtetit Kerry jep dorëheqjen para inaugurimit. Në këtë rast, siç sqaron CNN ka një “të mbijetuar të paracaktuar” i cili pikërisht për kësi rastesh nuk merr pjesë në ceremoni.

Materiali është sqarues, por njësoj si lajmet e herpashershme të rrjeteve të ndryshme për vdekjen e Trump në detyrë, nuk është pritur edhe aq mirë./Respublica

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kjo është kënga me të cilën Melani dhe Donald Trump do bëjnë vallëzimin e parë si President dhe ‘Zonjë e Parë’ (Video)
LIVE: Ceremonia e inagurimit të Presidentit amerikan Donald Trump »
Article Logic
Execution time: 0.0090861320495605
array(1) { ["section"]=> string(126) "sqarimi-i-cnn-cfare-ndodh-nese-sot-vritet-trump-pence-dhe-ryan-nje-person-mbahet-i-fshehte-per-t-u-bere-president-i-shba-66139" }