“SRF” televizioni zviceran, dokumentar për Kombëtaren Shqiptare

Publikuar tek: sport, më 14:54 09-05-2016

Televizioni zviceran, “SRF” ka realizuar një dokumentar për Kombëtaren Shqiptare që për herë të parë u kualifikua në një Kampionat Europian.

Ata kanë publikuar një video prej 5 minutash ku shihet kapiteni Lorik Cana i cili thotë se: “Gjuha jonë është gjuhë e shqiponjës”

Në këtë video tregohet qartë rruga e gjatë e Kombëtares Shqiptare për tu kualifikuar, nga fitorja e parë me Portugalinë 1:0 dhe deri te ajo e fundit me Armeninë 3:0.

“E kam pasur ëndërr që të kualifikohem në Evropian. Kam pritur 13 vjet për këtë. Ishte pasion dhe dashuri kur gjyqtari e mbylli ndeshjen”, thotë kapiteni Cana.

Trajneri De Biasi theksoi se asgjë nuk është e pamundur dhe besuan nga fillimi deri në fund. Në fund të dokumentarit  flitet edhe për ndeshjet në Europian ndaj Zvicrës, Francës dhe Rumanisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22333216667175
array(1) { ["section"]=> string(66) "srf-televizioni-zviceran-dokumentar-per-kombetaren-shqiptare-39937" }