Sri Lanka u paralajmërua nga inteligjenca indiane tre orë para sulmeve me bombë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:44 23-04-2019 Sri Lanka u paralajmërua nga inteligjenca indiane tre orë para sulmeve me bombë

Autoritetet në Sri Lanka u paralajmëruan të paktën tre orë përpara sulmit të parë me bombë.

Lajmin e bën me dije agjencia mediatike Reuters, nga tre burime zyrtare të inteligjencës indiane.

Tre kisha dhe katër hotele u sulmuan me bombë të dielën e Pashkëve, duke i marrë jetën mbi 300 personave. Por autoritetet e inteligjencës indiane thanë për Reuters se tre orë përpara sulmit me bombë në një prej hoteleve, ata paralajmëruan kolegët në Sri Lanka për “një sulm të afërm nga militantët islamikë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022034883499146
array(1) { ["section"]=> string(86) "sri-lanka-u-paralajmerua-nga-inteligjenca-indiane-tre-ore-para-sulmeve-me-bombe-161589" }