Stafi “Charlie Hebdo” sherr për aksionet e revistës

Publikuar tek: bota, më 09:15 22-03-2015 Stafi “Charlie Hebdo” sherr për aksionet e revistës

Stafi i i mbijetuar ”Charlie Hebdo” kërkon aksione të revistës duke qënë se sipas tyre ata po rrezikojnë jetën duke punuar për këtë revistë.

Gazetarët duan që paratë të ndahen në mënyrë të barabartë dhe për këtë 11 gazëtarët kanë instruktuar avokatët e tyre që ta kthejnë këtë revistë satirike në një kooperativë të tyre.

Shërri sigurisht që ka nisur pas sulmit terrorist të rrevistës sepse numri i shitjeve u rrit në mënyrë marramendëse.

Aktualisht 40% të aksioneve i përkasin prindërvë të kryeredaktorit të vrarë Stephane Charbonnier, 40% të kryeredaktorit të ri Laurent Sourisseau dhe 20% i përket drejtorit financiar Eric Portheault.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012979030609131
array(1) { ["section"]=> string(54) "stafi-charlie-hebdo-sherr-per-aksionet-e-revistes-6593" }