Stafi “Charlie Hebdo” sherr për aksionet e revistës

Publikuar tek: bota, më 08:15 22-03-2015 Stafi “Charlie Hebdo” sherr për aksionet e revistës

Stafi i i mbijetuar ”Charlie Hebdo” kërkon aksione të revistës duke qënë se sipas tyre ata po rrezikojnë jetën duke punuar për këtë revistë.

Gazetarët duan që paratë të ndahen në mënyrë të barabartë dhe për këtë 11 gazëtarët kanë instruktuar avokatët e tyre që ta kthejnë këtë revistë satirike në një kooperativë të tyre.

Shërri sigurisht që ka nisur pas sulmit terrorist të rrevistës sepse numri i shitjeve u rrit në mënyrë marramendëse.

Aktualisht 40% të aksioneve i përkasin prindërvë të kryeredaktorit të vrarë Stephane Charbonnier, 40% të kryeredaktorit të ri Laurent Sourisseau dhe 20% i përket drejtorit financiar Eric Portheault.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016973972320557
array(1) { ["section"]=> string(54) "stafi-charlie-hebdo-sherr-per-aksionet-e-revistes-6593" }