Stafi i 18 kompanive ajrore nis grevën në prag të Krishtlindjeve

Publikuar tek: bota, më 18:52 16-12-2016 Stafi i 18 kompanive ajrore nis grevën në prag të Krishtlindjeve

Transporti ajror civil në Britaninë e Madhe është në një moment kritik pas njoftimit të punonjësve nga 18 kompani të ndryshme ajrore se do të nisin një grevë 48 orëshe në prag të Krishtlindjes.

Më shumë se 1,500 punonjës të check-in dhe bagazheve në 18 aeroporte të ndryshme britanike do të nisin grevën 48 orëshe në 23 nëntor për shkak të pakënaqësive me pagat, raporton Newsbmb.al.

Stafi i British Airways njoftoi se punonjësit e tyre kanë votuar unanimisht me gëzim të madh në favor të grevës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rriten tensionet në Detin e Jugut, Kina bllokon dronin nënujor të flotës amerikane
Kryengritje në një ndër burgjet më të mëdha, policia gati për luftë »
Article Logic
Execution time: 0.010071039199829
array(1) { ["section"]=> string(70) "stafi-i-18-kompanive-ajrore-nis-greven-ne-prag-te-krishtlindjeve-62867" }