Stamboll, sulm me armë në kafene, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 23:22 20-02-2017 Stamboll, sulm me armë në kafene, disa të plagosur

Pesë persona kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. Mediat turke raportojnë se dy persona të armatosur dhe me motor qëlluan në drejtim të një kafenejë.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital dhe po marrin ndihmën mjekësore.

Ngjarja ndodhi në lagjen Fatih Rreshter Omar në Stamboll. Autorët janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërsa nuk dihet nëse sulmi është me karakter terrorist, shkruan Ora News.

Policia po punon për të zbardhur këtë ngjarje dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rrallë, shihni çfarë gjendet brenda vezës (VIDEO)
Avioni pëson defekt dhe bie mbi qendrën tregtare, raportohet për disa të vdekur (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011049032211304
array(1) { ["section"]=> string(54) "stamboll-sulm-me-arme-ne-kafene-disa-te-plagosur-69374" }