Stamboll/ Vajza tenton të shpërthejë bombën në Departamentin e Policisë, vritet nga rojet

Publikuar tek: bota, më 18:06 01-04-2015

Një tjetër akt i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në Stamboll të Turqisë, ku një vajzë me bombë ka tentuar të kryej vetëvrasje përpara Departamentit të Policisë.

Vajza ka qenë e shoqëruar edhe nga një person tjetër, i cili ka hapur zjarr ndaj efektivëve të Policisë, por është përballur me kundërpërgjigjen e këtyre të fundit. Si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, ka gjetur vdekjen vajza që mbante bombën, ndërsa djali është arrestuar. Dy efektivë policie kanë mbetur gjithashtu të plagosur nga ky sulm.

Ky sulm vjen vetëm një ditë pas pengmarrjes të ndodhur po në Stamboll, ku një prokuror turk së bashku me pengmarrësit humbi jetën pas ndërhyrjes së forcave policore për ta shpëtuar atë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011548042297363
array(1) { ["section"]=> string(92) "stamboll-vajza-tenton-te-shpertheje-bomben-ne-departamentin-e-policise-vritet-nga-rojet-7571" }