Start i jashtëzakonshëm për Bayern, gjashtë gola në ndeshjen e parë të kampionatit

Publikuar tek: sport, më 22:54 26-08-2016 Start i jashtëzakonshëm për Bayern, gjashtë gola në ndeshjen e parë të kampionatit

Bayern Munich ka bërë një start të jashtëzakonshëm, teksa ka mundur me rezultatin e thellë 6-0 Werder Bremen-in. Kjo ishte ndeshja e parë hapëse për sezonin e ri në Bundesligën gjermane.

Skuadra e Ancelotti-t ka shkëlqyer në fushën e lojës, ku duket se në këtë sezon ata do të jenë "flamurmbajtësit" e Bundesligës.

Për Bayern shënuan Alonso që hapi rrugën e fitores, Lewandowski, i cili përshëndeti tre herë rrjetën kundërshtare, kapiteni Lahm që shënoi në minutën 66-të dhe Riberi në të 73-tën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1145761013031
array(1) { ["section"]=> string(87) "start-i-jashtezakonshem-per-bayern-gjashte-gola-ne-ndeshjen-e-pare-te-kampionatit-50983" }