Statistika e pabesueshme e Eder me Portugalinë

Publikuar tek: sport, më 07:10 11-07-2016 Statistika e pabesueshme e Eder me Portugalinë

Eder është lojtari që shënoi golin vendimtar për Portugalinë, e cila u shpall mbrëmjen e djeshme Kampione e Europës. Vetëm pak minuta nga përfundimi i kohës shtesë, 28 vjeçari realizoi një gol fantastik që futi në histori ekipin e tij.

Por, shumë pak kush e di se ky ishte goli i parë i tij në një ndeshje zyrtare me Portugalinë.

Që nga viti 2012, Eder ka luajtur 29 ndeshje me Kombëtaren luzitane dhe ka shënuar 4 gola, por ai i djeshmi ishte i vetmi në një kompeticion futbollistik. 3 golat e tjerë, Eder i ka shënuar në ndeshje miqësore kundër Italisë, Norvegjisë dhe Estonisë.

Për futbollistin e Lille ky është padyshim goli i karrierës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024299144744873
array(1) { ["section"]=> string(52) "statistika-e-pabesueshme-e-eder-me-portugaline-46160" }