Statuja e Nënë Terezës vendoset në parkun e Manhatanit në SHBA

Publikuar tek: bota, më 17:11 27-08-2016 Statuja e Nënë Terezës vendoset në parkun e Manhatanit në SHBA

Komuniteti shqiptar në Bronx të Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të nderojë Nënë Terezën me një statujë që do të vendoset në parkun Battery në Manhatan, javën e ardhshme.

Statuja e shenjtores së ardhshme, është sponsorizuar nga Mark Gjonaj dhe ajo është punuar e gjitha në bronz.  

Projekti ka qenë në punim e sipër prej muajsh dhe liderët e komunitetit të Bronx nga të gjitha besimet kanë njoftuar se tashmë po realizojnë detajet e fundit.

Më katër shtator Nënë Tereza do të shenjtërohet nga Papa Françesku në Vatikan. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Matteo Renzi dhe bashkëshortja e tij Agnese nuk i mbajnë dot lotët në ceremoninë e varrimit të viktimave të tërmeteve
Franca paralajmëron Turqinë: Kujdes, nuk mund të zgjidhni çështjen kurde në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.0106360912323
array(1) { ["section"]=> string(68) "statuja-e-nene-terezes-vendoset-ne-parkun-e-manhatanit-ne-shba-51043" }