Statusi ironik i deputetit socialist me partinë e tij: "Kur pula bën vezën, gjelit i dhemb by..."

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:50 22-05-2016 Statusi ironik i deputetit socialist me partinë e tij:

Një nga figurat qendrore dhe të rëndësishme të PS u tërhoq pak kohë më parë nga gara për kryesinë e saj me arsyen se kishte kohë të gjatë në këtë parti dhe se tashmë rradhën e kishin të rinjtë.

Sakaq, deputeti nuk i kursen ironitë për partinë e tij duke përfshirë edhe video-skandalin e Shukri Xhelilit të cilin e ka sjellë përmes një batute.

“Koha është e pamëshirshme, edhe fjalëve të urta popullore, të përdorura në shekuj, ua ndryshon sensin...Ja tre shembuj:
1.Dikur..." Sheh rrushin rrushin e piqet." Tani..." Sheh molla mollën dhe kalbet."
2.Dikur..." Bëri një vrimë në ujë." Tani..." Bëri një vrimë me brekë."
3. Dikur..." Kur pula bën vezen, gjeli këndon në majë të plehut." Tani... "Kur pula bën vezën, gjelit i dhemb by...", shkruan deputeti 70 vjeçar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096101760864258
array(1) { ["section"]=> string(96) "statusi-ironik-i-deputetit-socialist-me-partine-e-tij-kur-pula-ben-vezen-gjelit-i-dhemb-by-41150" }