‘’Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithë trendy’’, Ervin Salianji shpotitës për ‘’Sportin e ri kombëtar’’

Publikuar tek: politike, më 13:49 25-04-2016 ‘’Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithë trendy’’, Ervin Salianji shpotitës për ‘’Sportin e ri kombëtar’’

Ervin Salianji, ish-kandidati për kreun e forumit rinor demokrat shpotit sot socialistët dhe mbështetësit e tyre në media. Dhe sipas tij , ka lindur një sport i ri kombëtar. Ai i referohet edhe ‘’Stefanizmit’’, pa e sqaruar me saktësi nëse ka lidhje me analistin Andrea Stefani.

Ja çfarë analize të shkurtër bën sot Salianji:

“Ka lind një sport i ri kombëtar! Sporti i preferuar nga pushtetarë, të bësh opozitën e opozitës!

Duket sport i mirë, së pari të bën mirë për shëndetin sepse të duket vetja me rëndësi të madhe ( si dikur psh).

Së dyti, qeveria t’i hap dyert e mediave, kur nuk bën dot lajm duke sharë qeverinë shaj opozitën dhe çfarë do të thuash kujdeset Rama që të dali në media!

Së treti, s’ke asnjë risk se mund të dëmtohesh, bandat i ka qeveria opozita nuk ka ç’të bën me alternativën e saj, opozita mundohet me argument!

Së katërti, nuk ke nevojë të thuash çfarë nuk shkon (kjo është e vështirë ta gjesh në fakt), i fusim duhet një përmirësim dhe jemi në rregull! Stefanizmi është trend! Të bëhemi të gjithe trendy! Ky është sport i mirë!

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009404182434082
array(1) { ["section"]=> string(106) "stefanizmi-eshte-trend-te-behemi-te-gjithe-trendy-ervin-salianji-shpotites-per-sportin-e-ri-kombetar-38627" }