Stephen Hawking: Misteri më intrigues në botë janë femrat

Publikuar tek: bota, më 19:02 09-10-2015 Stephen Hawking: Misteri më intrigues në botë janë femrat

Profesori Stephen Hawking mendon se misteri më intrigues në botë janë....femrat. Fizikanti 73 vjeçar i cili ka formuluar disa nga teoritë më komplekse që shpjegojnë misteret e university mendon se seksi i kundërt është i mistershëm.

Kur një përdorues i “Reddit” e pyeti se “ kush është misteri që ju duket më intrigues dhe pse?” ai u përgjigj:

“Femrat. Edhe pse kam një doktorature në fizikë, femrat duhet të qëndrojnë një mister”. Gjatë intervistës Hawking ka zbuluar edhe disa nga preferencat e tij si kënga që ai pëlqen më shumë që është 'Have I Told You Lately' nga Rod Stewart dhe filmi i preferuar,” Jules et Jim, 1962”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Senatori amerikan u bashkohet shqiptarëve të Nju Jorkut në organizimin për ndeshjen Shqipëri-Serbi
Sulmi terrorist në Ankara, shkon në 86 numri i viktimave, reagon MPJ shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.011404991149902
array(1) { ["section"]=> string(62) "stephen-hawking-misteri-me-intrigues-ne-bote-jane-femrat-22745" }