Stërgjyshi 111-vjeçar zbulon sekretin, si mund të jetosh kaq gjatë…

Publikuar tek: bota, më 11:40 29-03-2019 Stërgjyshi 111-vjeçar zbulon sekretin, si mund të jetosh kaq gjatë…

Bob Weighton, 111 vjeç, është një nga burrat me moshë me të madhe në botë dhe jeton në fshatin Hampshire në Britaninë e Madhe.

Në ditëlindjen e ti, i moshuari merr qindra letra me urime nga njerëzit si dhe nga mbreteresha e Anglisë pasi është burri më i moshuar në Angli.

Bob u pyet nga the Mirror për sekretin që e mban kaq mirë në këtë moshë. Dhe ai tha: ‘’Sekret? Unë thjesht i shmangem vdekjes. Si të gjithë kam edhe unë semundje, infektime, kam berë dy operacione, por jam një njeri që e shof vdekjen në sy dhe çdo ditë dhem se do mbijetoj. Stresi është me siguri e vetmja gje që unë shmang. Pse të stresohem kur mund të vdes dhe nesër?’’ tha me të qeshur i moshuari.

111-vjeçari ka 3 fëmijë, 10 nipër dhe 25 sternipër emrat e të cilëve, të gjithëve ua mban  mend. Ai komunikon me ta përmes platformes Skype dhe nuk humbet kurrë kontakt me familjen.

Një burrë me siguri për tu marrë shembull nga të gjithë.

55786315_406346930178329_2909147255577509888_n (1).png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011717081069946
array(1) { ["section"]=> string(72) "stergjyshi-111-vjecar-zbulon-sekretin-si-mund-te-jetosh-kaq-gjate-158358" }