Stili unik i Mirela Nurçes mbërrin në New York, stilistja shqiptare prezanton koleksionin e ri couture

Publikuar tek: kulture-art, më 13:18 11-02-2018 Stili unik i Mirela Nurçes mbërrin në New York, stilistja shqiptare prezanton koleksionin e ri couture

Me një stil unik që e karakterizon nga motivet e veshjeve tradicionale te krijimet e cilësisë së lartë, couture, stilistja shqiptare Mirela Nurçe ka prezantuar koleksionin e saj më të ri në New York.

Më 9 shkurt nisi sezoni i 27-të i Couture Fashion Week, ku morën pjesë stilistë nga e gjithë bota.

Përmes brendit “Tonni’86, me të cilin përfaqësohej këtë vit, Mirela Nurçe solli këtë vit xhaketat karakteristike, të punuara me motive tradicionale.

Ajo që bie në sy, si një stil i veçantë i krijimtarisë më të fundit janë jakat e këtyre xhaketave, asimetrike dhe në porporcion me pjesën tjetër të veshjes.

Pikërisht, prej veçorisë unitetit që e përfaqëson krijimtarinë e Nurçes, shumë emra të njohur vishen prej dorës së stislites Mirela Nurçe si Ermonela Jaho, Isabella Rossellini etj.

66b9ee72239d78ebf5f37b9a98830a14.jpg

faf0f2d4843bdc4b24674b5fb0994605.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024947166442871
array(1) { ["section"]=> string(108) "stili-unik-i-mirela-nurces-mberrin-ne-new-york-stilistja-shqiptare-prezanton-koleksionin-e-ri-couture-109899" }