Stop Indiferentizmit-Kundër dhunës ndaj grave

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:11 09-03-2015 Stop Indiferentizmit-Kundër dhunës ndaj grave

Kjo nuk është një grua, por do të bëhet. Është nga ato vajzat e gjeneratës së re, e cila fatmirësisht ndryshe nga parardhëset e saj nuk është indiferente. Fotoja është shkrepur nga reporterët tanë në protestën e djeshme për kërkimin e të drejtave të grave dhe ndalimin e dhunës ndaj tyre. Në fakt në protestë më shumë ka patur fëmijë se sa gra. Fëmijët po kuptojnë se dhuna ndaj nënave të tyre nuk cënon vetëm nënat, por edhe ata vetë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098690986633301
array(1) { ["section"]=> string(50) "stop-indiferentizmit-kunder-dhunes-ndaj-grave-5323" }