Strategji biznesi...Edhe banja i nxjerr shpenzimet e veta

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:24 13-08-2015 Strategji biznesi...Edhe banja i nxjerr shpenzimet e veta

Vera e vitit 2015 mund të hyjë në histori si viti kur biznesmenët e bregdetit shqiptar treguan se nuk dijnë të bëjnë turizëm dhe e trajtojnë pushuesin si një portofol që ecën.

Metoda e vjetër e “hajd t’i nxjerrim milionat e investimeve brenda muajit” ka qenë pjesë e stategjisë për të joshur turistët nga vendi dhe mbarë bota edhe këtë vit. Pas faturave fiktive të me çmimet e kripura që tejmbushuën rrjetet sociale e ku tregohej se si klientë paguanin për karikimin e telefonit apo për këngët që kishin dëgjuar, vjen edhe kjo foto nga një lokal në plazhin e Shën Vasilit, në Jug të vendit.

Sigurisht që të pastrosh taletin nuk është një punë e pëlqyer, por të pastrosh tualetin pasi aty ka kryer nevojat një klient që nuk ka denjuar të shpenzojë të paktën 100 mijë lekë....është kulmi!

Në të kundërt, jeni të lutur të paguani 50 lekshin, pranohet cash ose me kartë krediti.

12e3d.jpg

 Mustaqet simbolizojnë se qenka punë serioze!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095150470733643
array(1) { ["section"]=> string(61) "strategji-biznesi-edhe-banja-i-nxjerr-shpenzimet-e-veta-18333" }