Strategjia e BE, reagon Rama: Negociatat më afër se kurrë

Publikuar tek: politike, më 17:28 06-02-2018 Strategjia e BE, reagon Rama: Negociatat më afër se kurrë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas prezantimit të strategjisë së zgjerimit të BE dhe deklaratave të Shefja e Diplomacisë e BE, Federica Mogherini.

Shefi i qeverisë deklaron se negociatat janë më afër se kurrë, por gjithçka varet nga fuqia e vrapimitt tonë.

“Mirëpresim çka thuhet për Shqipërinë në strategjinë e BE. Negociatat më afër se kurrë. Pastaj gjithçka do varet nga fuqia e vrapimit tonë”, shkruan kryeministri Rama.

qwdqwef2wg3egsd.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011336088180542
array(1) { ["section"]=> string(62) "strategjia-e-be-reagon-rama-negociatat-me-afer-se-kurre-109353" }