Strazimiri: Po mbushet lista e atyre që kemi denoncuar, për dy vite shteti drejtohet nga kriminelët

Publikuar tek: politike, më 21:04 06-09-2015 Strazimiri: Po mbushet lista e atyre që kemi denoncuar, për dy vite shteti drejtohet nga kriminelët

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri ka thënë në përfundim të mbledhjes së Komisionit të Mandateve se arrestimi i deputetit Armando Prenga është i drejtë, paralajmërim që PD-ja i ka denoncuar.

“Kemi dy vjet që kemi të bëjmë me një bandë kriminale që drejton vendin kreu i të cilës është Edi Rama dhe ilir Meta. Një nga një po mbushet lista e atyre që ka denoncuar opozita. Përse kur shikon policin në rrugë largohet ai që shet duhan në treg dhe jo ai që mbjell kanabis. Përse arrin krimineli të futet me dy armë një me leje një pa leje dhe plagos 7 veta në derën e komisariatit.

Sot është kauza e të gjithë shoqërisë. Është diçka që e ka kaluar politikën. Kjo është thirrja që kaqm sot, të gjithë bashkë duhet të kuptojmë që nuk duhet të kemi frikë nga shteti i kriminelëve. Shteti i Kriminelëve duhet rrëzuar”, ka thënë Strazimiri.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010416984558105
array(1) { ["section"]=> string(103) "strazimiri-po-mbushet-lista-e-atyre-qe-kemi-denoncuar-per-dy-vite-shteti-drejtohet-nga-kriminelet-20124" }