Stresi nuk i shpëton burgut, 2 muaj brenda

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:41 22-09-2015 Stresi nuk i shpëton burgut, 2 muaj brenda

Gjykata e ka dënuar me 2 muaj heqje lirie reperin Arkimed Lushaj, i njohur me pseudonimin Stresi. Ndonëse, Prokuroria kishte kërkuar 6 muaj burg për dy akuza të ngritura ndaj këngëtarit, ai do të vuaj vetëm 2 muaj burg.

Prokuroria e ka akuzuar Stresin për mosbindje ndaj urdhrit të policisë në postbllok për të ndaluar dhe për drejtim mjeti pa patentë.

Shpresojmë që Stresi të pranojë dënimin e dhënë dhe të mos tentojë sërish një arratisje nga burg, të ngjashme me atë të bërë nga Komisariati i policisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027367830276489
array(1) { ["section"]=> string(47) "stresi-nuk-i-shpeton-burgut-2-muaj-brenda-21417" }