Studentët drekojnë në një restorant italian, telefonojnë të shokuar policinë. Reagon edhe kryebashkiaku

Publikuar tek: bota, më 17:57 25-02-2018 Studentët drekojnë në një restorant italian, telefonojnë të shokuar policinë. Reagon edhe kryebashkiaku

Një grup studentësh nga Japonia kanë telefonuar policinë pas një dreke në një restorant në Venecia.

Katër studentët vendosën të pushojnë gjatë udhëtimit të tyre dhe të drekojnë në një restorant në sheshin San Marco, por fatura u ka ardhur si bombë kur iu është dashur të paguajnë 1,154 euro për një drekë të thjeshtë.

Ata thonë se kishin porositur 4 bërxolla, një peshk të skuqur dhe një shishe ujë në “Osteria da Luca”.

Të shokuar nga çmimi i kripur, ata i kanë telefonuar policisë italiane për t’u ankuar.

sdfrwegf4hy3yhnhj.jpg

Maco Gasparinetti, përfaqësues i një grupi të të drejtave të njeriut tha se ky nuk është rasti i vetëm.

Në fakt faqja e restorantit në “TripAdvisor” është e mbushur me rekomandime negative dhe vetëm 1 yll e gjysmë, nga pesë. Klientë që kanë qenë më parë aty shkruajnë se është “vendi më i keq në botë”, dhe “restorant hajdut”.

Lidhur me çështjen ka reaguar edhe vetë kryebashkiaku i Venecias, Luigi Brugnaro, i cili ka thënë se “është një episode i turpshëm” dhe se do bëjë çdo gjë për të verifikuar pretendimet dhe ndëshkuar përgjegjësit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011929035186768
array(1) { ["section"]=> string(108) "studentet-drekojne-ne-nje-restorant-italian-telefonojne-te-shokuar-policine-reagon-edhe-kryebashkiaku-111431" }